Auburn контролира USC 91-75 в първия пътен мач на Bronny James
AP News | 2023-12-17 | 23:56:34

AUBURN, Ala. (AP) — Доминиращо представяне на Auburn послужи като напомняне, че нито USC, нито Bronny James са завършен продукт.

Адън Холоуей вкара 15 точки с шест асистенции, а Джейлин Уилямс имаше 14 точки, за да помогне на Обърн да победи USC с 91-75 в неделя, докато Джеймс от Троянците продължи да си проправя път към връщането си към формата, след като претърпя сърдечен арест през юли.

Тигрите (8-2) контролираха играта през по-голямата част от пътя в първото гостуване на Джеймс в препълнена Auburn Arena с десетки скаути от НБА, които наблюдаваха. Троянците (5-5) загубиха третия си пореден мач.

„Той се е подобрил, но е малко нечестно спрямо него да го съдим за всяко притежание в момента“, каза треньорът на Trojans Анди Енфийлд. „Той се завърна и ни даде добри минути. Той играе много силно.

„Той е просто първокурсник и е отсъствал пет месеца. Това е много, много предизвикателство за него, но ние очакваме, че той ще бъде много по-добър играч до средата на сезона, отколкото е сега.”

Брони Джеймс, който остава с ограничени минути само два мача след завръщането си, не говори с репортери след мача.

Синът на суперзвездата на НБА ЛеБрон Джеймс, Брони Джеймс вкара пет точки в 14 минути, правейки 3 от 4 наказателни удара със закъснение. Той не успя да прибере топката при шанс за алея в последните две минути, което предизвика скандиране „надценен“. Но феновете на Обърн почти не реагираха на присъствието му на корта.

Обърн имаше петима двуцифрени голмайстори. Денвър Джоунс имаше 12 точки, докато Джони Брум и Дилън Кардуел имаха по 11.

Буги Елис поведе USC с 22 точки. Айзая Колиър и Озия Селърс имаха по 13. Колиър допусна фаул.

Холоуей, който самият беше много назначаван първокурсник, прецени, че за Джеймс трябва да е предизвикателство да се върне в ритъма на корта.

„Бях просто щастлив, че мога да го видя на корта и да играе отново“, каза Холоуей. „Винаги е добре просто да играеш и да правиш това, което обичаш. Да можеш да се състезаваш там е най-доброто нещо, наистина.“

Джеймс бе направил своя дебют в колежа у дома седмица по-рано в продължена загуба от Лонг Бийч Стейт с баща си под ръка. ЛеБрон Джеймс, чийто Лос Анджелис Лейкърс приема Ню Йорк Никс в понеделник вечерта, не беше в Оубърн Арена за този мач.

Майката на Брони Джеймс, Савана, гледаше зад пейката на USC.

Джеймс влезе в мача с 16:28 до края на умерения шум от страна на феновете и игра предимно кратки периоди, но не успя да предизвика рали. Всъщност троянците бяха победени със 17 с него на корта през първото полувреме и изоставаха с 49-35 на полувремето.

Джеймс претърпя сърдечен арест по време на тренировка в Galen Center. Установено е, че той има вроден сърдечен дефект, който е лечим.

USC започна участък от четири мача. Троянците загубиха три последователни мача от редовния сезон за първи път след загубата от Колорадо, Аризона и Аризона Стейт от 1 до 8 февруари 2020 г.

Обърн спечели 49 последователни домакински мача извън конференцията и пълзи по-близо до Топ 25.

USC: Посещение на щата Алабама във вторник вечер.

Обърн: Домакин на щата Алабама в петък вечер.